About

Legwarmer-trend,který zahřeje

18. prosince 2009 v 23:55 | Vell
...a to je v tomto mrazu určitě velmi užitečné-být šik a přitom v teple :) Obecně je to jeden z mých nejoblíbenějších kousků oblečení,vlastním totiž jedny černé,které se hodí ke všemu.Skvěle vypadají na legínách nebo skinny jeans a rozhodně neuděláte chybu ani když si je obléknete přes boty na podpatku,pod kozačky nebo třeba k obyčejným teniskám.
Kde je koupit?
Výrobou tohoto doplňku se "ve velkém" zabývá značka The North Circular,kterou vytváří modelka Lily Cole.Pokud ale chcete znát jméno nějaké té dostupné značky,pak zamiřte do H&M.Ty moje jsem zakoupila v Deichmannu,ale je to už velmi dávno a tak vám nemůžu zaručit,že je tam stále budou prodávat.

LookBook inspiration
Tahle slečna,která si říká Janne nám všem náležitě ukázala,jak by se návleky správně měly nosit.Nemám co dodat :)

Vintage style

13. prosince 2009 v 21:00 | Vell
Slovník cizích slov vám "vintage" přeloží jako zastaralý,z toho jasně vyplývá,o čem vlastně celý tento styl je.Móda se stále vrací,nové trendy se inspirují těmi minulými.Nosí ho celebrity,vidíme ho v obchodech a lidé se v něm fotí na lookbook.

80.léta jsou zpět a s nimi i špičatá ramena,cvočky,kožené bundy,rudé nehty a nadýchané vlny.Když prvky z minulých a současných trendů správně zkombinujete,nemusíte se bát že se budete podobat vašim babičkám(samozřejmě nic proti jejich stylu :)
Novým věcem se nebráním,zároveň ale nezavrhuji ty staré.Zvláštní-nenávidím dějepis,ale staré věci,filmy a knihy o minulosti a módu inspirovanou minulým nebo ještě dávnějším stoletím-to je moje.Abych byla přesnější,dnešní ani dřívější retro opravdu nemusím(fuj.Ale musím uznat,že někomu sluší.).Líbí se mi spíš styl dřívější i dnešní Francie-elegantní,nenucený,konzervativní ale přesto šik :)
Nakonec jedno video Christiny velice inspirované dřívější dobou,jak už je Christ známá.Mohla bych ji poslouchat stále dokola.Ain't no other,ain't no other lover...
Pictures are by xtinaweb,lookbook

Krásné šílenosti Judith Leiber

8. prosince 2009 v 21:41 | Vell
Na Judithinu stylu mě baví jeho barevnost a hravost,má prostě něco do sebe.Dokonce i návrháři ze SATC vybrali pro Carrie "dortovou" kabelku z její dílny do filmového zpracování tohoto světoznámého seriálu(Carrie si tam nechala mobil,který pak našla dcera Charlotte).Pokud si nevzpomínáte,jak zmíněná kabelka vypadala,dám vám sem náhled.
Kromě extravagantních modelů,jako jsou třeba ty ve tvaru papouška nebo Vánočního dárku, navrhuje i večerní modely,které s oblibou nosí celebrity na červený koberec.Nebýt jejich extrémě velké ceny-jak už to u modelů známých návrhářů bývá-hned si jednu pořídím.Byl by to originální doplněk,který oživí každý tmavý outfit.Mám v plánu si pořídit alespoň podobnou,nejlépe takovou,jako jsou ty poslední dvě.
Pár z těch méně nápadných:
Vím,slíbila jsem vám obsáhlejší článek,ale domů jsem dorazila až v osm a absolutně nestíhám,tak se všem moc omlouvám.Pokusím se to dohnat.

Who is the fashion icon?

2. prosince 2009 v 20:39 | Vell
Položme si otázku:Kdo je vlastně módní ikona?Mnoho z vás možná hned napadla jména jako Alexa Chung nebo Victoria Beckham.Ale mohla by jí být třeba i obyčejná žena,která má svůj vlastní styl,nebojí se experimetovat a ostatní ženy,co ji zahlédnou na ulici,ji směle kopírují?Dá se i takové ženě říkat módní ikona?
Módní ikona by,alespoň podle mě,měl být někdo,kdo ostatní inspiruje a vytváří tak nový styl.Někdo,kdo sice zná módní trendy,ale nebojí se je pozměnit do svého stylu ,udělat tak úplně nový trend a skusit tím něco nového,nepoznaného a být originální.
Tyto dívky si většinou zakládají stránky,kde zveřejňují své fotky s vlastními outfity a názory na módu a styl.Když zaujmou,ostatní dívky se od nich inspirují,daná dívka je začne zajímat a tím jako módní ikona stoupá na popularitě.Živým důkazem je 13-ti letá Tavi.Začala blogem,teď se přátelí s celebritami a spoustu dívek se jí inspiruje.Myslím,že i ona se dá označit za fashion icon.

Pak jsou tu samozřejmě celebrity.Pro někoho je ikonou již zmíněná Alexa Chung(známá díky její televizní show It's On with Alexa)kvůli jejímu konzervativnímu,ale přesto ženskému stylu,pro někoho je to fenomén jménem Lady Gaga kvůli (někdy až moc)extravagantnímu stylu,u kterého vás nic nepřekvapí.Je to věc vkusu.Třeba mě velmi zaujal styl modelky a herečky Clémence Poesy :) Kdo je podle Vás módní ikona a kdo je ta vaše?
 
 

Reklama